31mar
2015
0

4 tipy ako zariadiť detskú izbu dievčatka

Snom každého dievčatka je byť princeznou vo svojom vlastnom kráľovstve. Snom každého rodiča je vidieť svoje dieťa šťastné. Preto chceme detské izby našich potomkov zariadiť tak, aby sa im v nich páčilo, no zároveň čo najpraktickejšie. Ako teda nájsť potrebnú rovnováhu medzi krásnym a praktickým? Na čo sa pri zariaďovaní kráľovstva malej princeznej sústrediť? Prinášame vám 4 praktické rady ako na to.

1. Prizvite do rozhodovacieho procesu dieťa

Najlepším spôsobom, ako zaistiť, aby sa vašej dcére jej nové kráľovstvo páčilo, je spýtať sa na jej názor a túžby. Samozrejme, neznamená to kúpiť jej živého poníka len preto, že sa jej páči My little pony. Chce to trochu kreativity a pohrať sa s nápadom. Výskumy preukázali, že harmonické prostredie vplýva aj na zvýšenie koncentrácie pri učení sa. Preto je dôležité, aby ste zosúladili Vaše nápady s predstavami vášho dieťaťa. Spýtajte sa jej, aké farby sú jej najobľúbenejšie. Má nejakú obľúbenú speváčku, herečku alebo kreslenú postavičku? Ktorú rozprávku má najradšej?

2. Nadčasovosť nad extravaganciu

Než aby ste kupovali extravagantné zostavy s výraznými detskými motívmi, je lepšie vybrať neutrálnejšie. Keď totiž malá princezná vyrastie, nemusel by sa jej príliš detský nábytok páčiť a vy by ste tak museli do zariadenia izby investovať znova.

Kombinácia bielej a fialovej napríklad v Detskej zostave Tereza 10 vyzerá nadčasovo či už má vaša dcéra 5 alebo 15 rokov.

3. Venujte pozornosť detailom

Farebné steny v spojení s jednoduchším nábytkom nadčasového dizajnu dodajú detskej izbe štýlový vzhľad. Steny neuveriteľne oživia celú miestnosť, a keď dievčatko vyrastie a jej sa nebudú páčiť, môžete ich znovu pretrieť. Má vaša dcéra rada Monster High alebo víly Witch? Ak viete maľovať, môžete popustiť uzdu svojej fantázii a primaľovať tieto postavičky na stenu. Ak ste menej výtvarne nadaná, plagáty, figúrky alebo posteľné obliečky s kúzelnými bytosťami sú pre vás tou pravou voľbou. Farba stien a dekorácie sa dajú kedykoľvek zmeniť bez toho, aby ste stále kupovali nový nábytok.

4. Vhodné svetlo pri učení

Vaša dcéra sa pravdepodobne bude v izbe aj učiť, preto netreba podceňovať výber písacieho stolu, jeho umiestnenie a hlavne stolnú lampu. V e-shope mt-nabytok.sk si z pohodlia domova môžete vybrať či už celú zostavu do detskej izby, alebo jednotlivé kusy vrátane písacieho stolíka.

Osvetlenie pri čítaní a písaní by malo dopadať zboku, v prípade praváčky z ľavého, u ľavačiek z pravého. Preto písací stolík umiestnite ideálne k oknu s kvalitnou stolnou lampou na správnom boku.

* PR článok poskytol eshop.