16mar
2011
3

Bludisko „lanovka“

Neobyčajná zábavka na deň, keď sa nedá ísť s deťmi von. Pripravte sa však, že sa nebude dať chodiť po byte :-).

Budete potrebovať rolky od toaletných papierov a dlhý špagát (najlepšie čím hrubší a výraznej farby, aspoň 20 metrov). Rolky navlečte na špagát a ten popreplietajte po byte cez rôzne otvory – na stoličkách, okolo nôh stola, cez zábradlie a podobne. Pamätajte stále na to, že cez diery, kadiaľ ide špagát, sa musí zmestiť aj rolka od toaletného papiera. Dieťa sa potom jednej rolky chytí, posúva ju na špagáte a prepletá sa bludiskom.

Špagátová dráha môže mať začiatok a koniec priviazaný o nejakú čať nábytku, ale môže byť urobená aj do okruhu – konce špagátu zviazané. Rolky si môžete aj pekne oblepiť či namaľovať, dorobiť im okienka a na spodok priviazať nejaký košíček, v ktorom sa budú voziť cestujúci. Na špagát možno na rôzne miesta prilepiť ceduľky s názvami staníc, na ktorých bude lanovka zastavovať. Pre viacero detí môžno urobiť z viacerých špagátov samostatné dráhy, ktoré sú navzájom poprepletané.

3 komentáre

  • Jula

    znova len ziram, co ta Yfca este vymysli :)) tvoje deti maju raj na zemi :))

  • Zuzana

    …skvelý nápad, videla som naživo 🙂 …a to, čo si dufko okolo toho vie vymyslieť,sa určite oplatí nahrávať – detská fantázia je očarujúca…