09jan
2012
0

8. Body parts

Začneme sa učiť časti ľudského tela. Pre začiatok hlavne: EYES, EARS, MOUTH, NOSE. Okrem toho opakujeme: COLD, SNOW, ELEPHANT, SLOWLY, QUICKLY, MOUSE, HOUSE a farby. Minidivadielkom sme si objasnili riekanku:

„Slowly, slowly, very slowly creeps the garden snail. Slowly, slowly, very slowly up the wooden rail. Quickly, quickly, very quickly runs the little mouse. Quickly, quickly, very quickly, round about the house.“

  • Zahrajte a recitujte si riekanku spolu s dieťaťom – ak nemáte hračku slimáka a myšky, vystrihnite si ich z papiera. Drevené koľajnice a domček si môžete tiež aj nakresliť. Alebo si podľa nej len spolu zacvičte (prekliknite až na prvú minútu). Nájdete ju aj tu od 0:50 sekundy.
  • Ďalšia riekanka na hranie, ktorú sme sa učili: „Eyes, ears, mouth, nose, and bumps a daisy.“ Dieťa postupne ukazuje časti tela, na „bumps“ sa zgúľa do klbka na chrbát na zem.
  • Precvičujte si časti tela aj pomocou bábiky alebo plyšákov – „touch her/his eyes“ apod.
  • Dajte dieťaťu malú nálepku a pošlite ho za niektorým ďalším členom domácnosti: „Put the label on dady´s nose.“ apod. – deti z toho majú náramnú zábavu. (Nebojte sa pridávať aj názvy ďalších častí tela – jednoducho na ne popri inštrukcii ukážte, dieťa si možno zapamätá aj ďalšie slovíčka. Ak nie, nevadí…)
  • Pozrite si pesničku „eyes, eyes, eyes„.
  • Vymaľujte tvár klauna podľa inštrukcií – spočiatku deťom pomôžte, zopakujte inštrukciu pomalšie, ukážte na príslušnú časť tela.
  • Zostrojte si vlastnú príšerku. Hru môžete využiť rôzne – najprv dieťaťu ukážte, kde môže klikať, a len pomenovávajte po anglicky, čo robí. Potom skúste  dieťaťu diktovať, čo má robiť (Make a yellow monster with blue nose…) Neskôr môžete spoločne vyskúšať pracovať podľa inštrukcií – kliknite vpravo dole na šípku a potom na ikonku „listen“ – príšerka si sama vypýta, čo by chcela mať. Ak máte možnosť, najvydarenejšiu príšerku si vytlačte a doneste na hodinu pochváliť sa.