19jan
2013
0

Bodypainting, bahenné zábaly a snehová kalamita

Nekarhajte nás, bábika mala pohnutý osud. Pri kupovaní topánočiek sme sa dostali dva razy na detské ihrisko v inej časti mesta ako bývame a vždy tam bola. Druhý raz pršalo a malá ju za svet nechcela nechať na daždi. Vedela som, že je tam „vyhodená“, bolo tam viacero takýchto starších hračiek oba razy, čo sme tam boli. Zaobchádzame s ňou pekne, vždy ju po bodypaintingu, či blatových , či snehových zábaloch vyumývame …:)

Bába padla do blata… aspoň sme si pozreli na „jutjube“ ako sa robia bahnové zábaly v piešťanských kúpeľoch.

Bába padla do rajčinovej polievky

Bábätko má vyrážky, no myslím, že záber je to neoceniteľný :))

Inak, nedá mi to poznamenať… jedna známa, keď videla tie fotky, podotkla, že v kresbe dieťaťa sú červená a čierna zlé farby. Nie je to celkom tak, čítala som, že obľúbenosť určitej farby u malinkatých deti môže byť dlho, preferujú ju vo všetkých obrázkoch na oblečení… po šiestom roku, keď už je viac menej ustálený rozvoj maľovania u detí, už potom naozaj nadobúdajú farby aj artterapeuticke významy. Ale dovtedy sa netreba trápiť :))

Ticho sedkaj, natriem ti chlebík pomazánkou.
Zábal v kúpeľoch necháme pôsobiť maminka, vieš? (Inak… je to pena na holenie)
Maša navarila veľa kaši… kto nepozná sériu rozprávok Maša i kaša, odporúčam nájsť 🙂 Aspoň sa vaše dieťatko škodoradosti podučí :))Aj u vás snežilo?Na bábu padla lavína Originálne bundičky pre krtečka a kamarátov

Návrh nových látok (maľovanie na kúsky látky) na bundičky pre krtka


A na záver kontrolná otázka, či umenie dva a pol ročného umelca bolo pochopené: Prečo má havko 5 nožičiek?
(Odpoveď: Mama, dokreslí ešte jednu nohu, havko potrebuje aj modrú nohu.)