29mar
2012
4

Dinosaury na karnevale

Po sezóne a bez návodu, ale aspoň pár fotiek pre inšpiráciu. Masky sa vždy snažím šiť primárne na hranie, aby po karnevaloch nezapadli prachom. Dôležité je, aby sa v nich deti cítili pohodlne a aby si ich vedeli samostatne obliecť. V prípade týchto dinosauríkov sa skladajú zo samostatných častí – hlava (navlieka sa ako kukla), pazúriská (podobne ako cyklistické rukavice), chvost (zapína sa okolo pása na pracku ako opasok), tričko. Dosť dlho som sa pasovala s tým, ako urobiť papuľku tak, aby nepadala do očí. Najjednoduchšie nakoniec vyšlo kúpiť v sekáči pevnú šiltovku a obšiť ju.

4 komentáre

 • IvankaMotyl

  Ifcu, tieto masky Misko velmi obdivoval a stale do mna domrza, ze na karnevale bude dinosaurus – takze navod ako na to by ma fakt velmi potesil 🙂 Si neskutocne sikovna, ked vidim, co stale vymyslas, nestiham sa cudovat, kam na tie napady chodis a uz vobec nechapem, kedy mas cas ich aj realizovat…

 • Yfča

  Uf, navod nedam, lebo som to robila stylom sijem-param-sijem-param, ako je to vzdy pri maskach. Takze napokon ani poriadne neviem, ako vznikli. Preto k nim nepisem navody 🙂
  Ale aspon zopar rad:
  *aby drzala papula na hlave, najjednoduchsie je kupit v sekaci siltovku s dlhsim pevnym siltom a nad tym siltom to trochu vypchat a vystavat tu papulu….
  *chvost som najprv usila len z latky. Do vrchnej casti som prisila gumu ( nie celkom od konca chvosta, kusok som nechala rovny) – tak, ze som ju pri prisivani natahovala na maximum (akokeby si to nazberkala), aby zakrutila ten vrch dohora. Potom som vystrihla taky isty chvostovity tvar z molitanu a ten som stocila dovnutra a na par miestach prisila.
  *na chvost som prisila len taky pasik s prackami, ako opasok sa pricvakava
  *tricko je obyc, akurat na chrbat som spravila tie ostne
  Toz asi vsio, co mi k tomu napada.

  • Maja

   Nepredáte ho???? 🙂 kúpim

   • Yfča

    Bohužiaľ, deti by sa ho nevzdali :-). Ale vďaka, záujem potešil