30máj
2011
2

Dnes sme hľadali diery v krtincoch

Len taký obyčajný príjemný deň. Stašek si pobalil opice do ružovej kabeločky, uistil sa, či si ich môže zobrať „vom“ a vyrazili sme. Priam pred domom sme stretli dve srnky, no darmo sme ich volali „es-te!“. Potok sme prešli po padnutom kmeni, ktorý máme už odskúšaný. Áno, áno, hipseat je skvelá vec, aj keď na dlhé nosenie je mladý pánko už priťažký.

Popri potoku sa tiahne úzky pás divočiny, zvieracie chodníčky, stopy v blate, padnuté stromy. Naše obľúbené územie. Hádžeme tu do „vovy“ „tamene“ a „pali“, chytáme prútikom „lyby“, obdivujeme žubrienky, prechádzame popod konárové zlaté brány a tmavými lesnými tunelmi. Dnes sme vymysleli novú zábavku – hľadali sme diery v starých krtincoch. Trochu hliny odhrnúť, na rôznych miestach palicou povŕtať a ľaľa, odrazu sa zem prepadne a objaví sa krtkova chodbička.

Na lúke sme oddychovali spolu s opicami – rozvešali sme ich na malý stromček. Spod nôh nám odskakovali lúčne koníky a okolo poletovali motýle. Romantika na pár metroch štvorcových, obkolesená stavebným boomom, prášiacimi a rachotiacimi strojmi. Ešteže sa máme kam zašiť.

2 komentáre

  • Jula

    No neviem, neviem Yfca, kto je najvacsia opica 🙂 Teda bez urazky, ako si bravurne s dietatom v ruke preliezla ten strom, to dokazu len opice :))))

  • Admin

    😀 To som šla prvý krát, teraz to už máme lepšie nacvičené! …a nie v ruke, ale na hip-seate. Inak by som ho neudržala a ani by som si netrúfla…