16apr
2012
0

21. Duck in the Truck

Ideme na dopravné prostriedky: BOAT (čln, loďka), TRUCK (náklaďák), JEEP (džíp). Zopakujeme aj tie, čo už deti vedia – BUS, TRAIN, CAR, a zvieratká FROG (žaba), DUCK (kačka), SHEEP (ovca), GOAT (koza). Spomenieme si, ako bol Eddie the Elephant „stuck in the snow“, pretože dnes zapadne do blata kačka s autom – „STUCK in the muck.“ Zopakujeme aj PUSH (tlačiť) a PULL (ťahať).

Príbeh z knižky od Jeza Alborougha:

 1. Duck in the truck – rýchly prehľad slovíčiek
 2. Duck in the truck – read the book

Úlohy na doma:

 • S hračkami alebo obrázkami zvieratiek a dopravných prostriedkov si dávajte úlohy: „Duck is driving the car.“ „Dog is travelling on the train.“ „Goat in a boat.“ „Duck in the truck.“ „Sheep in a jeep.“ – dieťa má zvieratká správne umiestniť do dopravných prostriedkov.
 • Zopakujte a často si spievajte pesničku „My little train goes choo choo choo“ (na melódiu The wheels on the bus go round and round.) v rôznych obmenách: (Dieťa nech podľa spevu pracuje s hračkami.)
  • My little train goes choo choo choo, choo choo choo, choo choo choo. My little train does choo chooo choo, all day long.
  • My little bus goes brrrm brrm brrm, all day long. My little boat goes sail sail sail, all day long….
  • Piggies on the train go oink oink oink, all day long. Dogs on the train go whof whoof whoof, all day long. Sheep on the train go baa baa baa, all day long….
 • Tvárte sa, že ste zapadli do blata (vlezte do veľkej papierovej škatule): „I´m stuck in the muck. Help!“ a poproste dieťa, nech vás potlačí „PUSH! Push me, please!“ alebo potiahne „PULL! Pull me, please!“. Potom si úlohy vymeňte.
 • Zahrajte si zjednodušene scénku z knižky Duck in the truck: kačka sa vracia domov, zapadne do blata. Príde jej pomôcť žabka (PUSH), ale zapadne tiež. Ide okolo ovečka v džípe, chce pomôcť, ale zapadne tiež. Podobne aj koza, vypadne z člna do blata. Napokon sa však kačke podarí z blata naštartovať – a všetky ostatné zvieratká nechá zapadnuté v blate za sebou…

This is the duck, driving home in a truck.
Stuck in the muck!
Frog: „I´ll help you push!“
Still stuck in the muck!
The sheep in a jeep beeps: „Get out of the way!“
The duck in the truck: „I can´t, my truck is stuck in the muck!“
Frog: „Sheep can push too!“
Still stuck in the muck.
Goat in a boat helps to pull with a rope, but gets stuck in the muck!
The wheels of the truck are finaly gripping and the truck is back on the track.
The duck is driving home in the truck, leaving the frog, the goat and the sheep stuck in the muck!