12okt
2010
0

Ihriská v Bratislave

Veľmi oceňujem, že vychovávame deti pod Tatrami a nie vo veľkomeste. Ale keď sme v Bratislave, vieme si naplno vychutnať detské ihriská na každom kroku. Naše najobľúbenejšie som zhrnula aj pre vás:

Draždiak: Ihrisko pre všetky vekové kategórie, oplotené, so strážnikom. Svoje si tu nájdu batoľatá ale aj tínedžeri. Okrem preliezok, kolotoča, šmýkačiek atď. sú tu aj ping-pongové stoly, lezecká stienka, lanovka. Čiastočne skryté pod stromami, povrch drobný štrk. Blízko bufety, Chorvátske rameno, les na prechádzku, jazero Draždiak – dá sa kúpať, kŕmiť kačky a labute, požičať vodné bicykle.

Draždiak – Antolská: Klasické ihrisko, ale na dobrom mieste. Veľká plocha okolo, trávnik, les, fontánka s pitnou vodou, jazero Draždiak na kúpanie.

Vyšehradská: Super ihrisko, živé, stále pribúdajú nové aktivity pre deti. Skôr pre menších – domček, hojdačky, pieskovisko, šmýkačky atď. Na výbornom mieste, je tam veľká plocha aj na bicyklovanie apod. Tráva, stromy, priestor uzavretý domami pred cestami, takže dieťa môže jazdiť celkom slobodne.

Aupark: Ihrisko so zaujímavými prvkami, lezecká stena, autíčka na jazdenie, opičia dráha (lanové centrum), fontána. Ihrisko je na dosť malej ploche, ale je tu hneď Sad Janka Kráľa na prechádzku.

Sad Janka Kráľa: Ihrisko s majákom. Skôr pre väčšie deti, pre najmenších iba rôzne typy hojdačiek. Lanovka, preliezačka loď a maják.

Štrkovec: Super ihrisko, pre malých aj veľkých. Veľa preliezok, pieskoviská, trampolíny. Štrkovecké jazero a bufety blízko.

Partizánska lúka: …alebo Železná studnička. Fantastické ihriská, pre batoľatá, tínedžerov, ale i dospelých. Ihriská na loptové hry, hrazdy na cvičenie, lanovka… Potok aj na hranie, priestory na grilovanie a opekanie, sezónne trampolíny, bufet. O kus vyššie jazero s požičovňou člnov. Ešte o kúsok kaviareň v starom mlyne Klepáč s možnosťou jazdenia na koni. Turistické značky na výlety, náučný chodník, asfaltový chodník pre bicykle apod.

Horský park: Ihrisko, záhrada, kaviareň, mama centrum. Vozenie na poníkovi, tvorivé dielne a rôzne iné aktivity pre deti.

Devín: Ihrisko, na ktorom sa dá stráviť hodinka s deťmi, kým čakáte na návrat loďou do centra. Skvelý tip na výlet.

Námestie Hraničiarov: Ihrisko s loďou. Preliezka „loď“, šmýkačka, hojdačky, pieskovisko s hračkami, betónové minibludisko, minidopravné ihrisko… Hneď pri Chorvátskom ramene, kde sa dajú kŕmiť kačky a labute, trojkolkovať/ bicyklovať sa.

Umiestnenie všetkých ihrísk na mape:


Pozri ihriská v Bratislave na väčšej mape.