04jún
2012
0

28. Incy Wincy Spider

Slovná zásoba na dnes: SPIDER (pavúk), RAIN (dážď), SUN (slnko), FAMILY PET (domáce zvieratko). Zopakujeme si slovíčka UP, DOWN, členov rodiny a zvieratká – dog, cat, fish, emócie HAPPY and SAD.

So všetkým nám pomôže príbeh od Lydie Monks: Aaaarrgghh! Spider! Prichystajte ho pre deti ako

Divadielko „Aaaarrgghh! Spider!

Budete potrebovať: panáčikov rodiny, psa, mačku, rybičku, kulisy domu, pavúka, ligotavú krásnu pavučinu (nakreslenú).

 • Predstavte deťom rodinu (deti môžu pomáhať, nechajte ich dopovedať členov rodiny): „We are family. I´m mommy. I´m daddy. I´m brother. I´m sister….“
 • Ďalej predstavujte domáce zvieratká, vždy znovu zdôraznite „family pet“. Po každom jednom zídite so smutným pavúčikom, že chce tiež byť domácim zvieratkom:
  • This is our family pet – it´s a ….. DOG!“ Sad spider: „I want to be a family pet, too!“ 
  • „This is our family pet – it´s a …. CAT!“ Spider: „I want to be a family pet, too!“
  •  This is our family pet – it´s a ……. FISH!“ Spider: „I want to be a family pet, too!“
 • Pavúčik sa snaží získať si srdce rodiny, vymýšľa postupne rôzne fígle. Zapojte deti do opakujúceho sa výkriku: „Aaaaarrrgh! Spider! OUT YOU GO!“
 • Spider: „Look at me! I can dance!“  Family: „Aaaaarrrgh! Spider! OUT YOU GO!“ (Vyhodia ho von dvermi.)
 • Spider: „Look at me! Watch me wash!“ Family: „Aaaaarrrgh! Spider! OUT YOU GO!“ (Vyhodia ho von dvermi.)
 • Spider: „Look at me! Watch me eat!“ Family: „Aaaaarrrgh! Spider! OUT YOU GO!“ (Vyhodia ho von dvermi.)
 • Pavúčik smutný odíde z domu a postaví si na dvore krásnu pavučinu. Keď ju rodina zbadá: „Uau, look at that beautiful spider-web! It´s so nice!“ vezme ho na vodítko a prijme ho za domáce zvieratko. „I´m so happy!“ Všade ho berú so sebou – autom, na hojdačku, na nákup.
 • Happy spider však urobí chybu – dovedie si domov plno kamarátov. Family: „Aaaaarrrgh! Spiders! OUT YOU GO!“

Nechajte si kulisy postavené celý týždeň – deti sa pohrajú, môžu ich zlepšovať a dopĺňať. Divadielko si hrajte každý deň znovu a znovu a dávajte dieťaťu dopĺňať stále viac slov – členov rodiny, pýtajte sa ho, či je pavúčik smutný, či šťastný: „Is the spider happy or sad?“ „The spider is …….(doplní dieťa)!“ Môžete si pridať viac domácich zvieratiek, zariadiť poriadnejšie domček, apod.

Aktivity pre deti

Budete potrebovať: Taviacu lepiacu pištoľ, nožnice, čierny pom-pom, nalepovacie oči, čierny žinilkový drôt, papierovú tubu (napríklad od alobalu), dlhšiu šnúrku.

Žinilkový drôt rozstrihneme na 4 časti – nohy.

Nohy preložíme cez seba a zmotáme dohromady.

Taviacou pištoľou prilepíme pom-pom a oči.

A celého pavúčika prilepíme na šnúrku. Keď šnúrku zasuniete do trubice a zaviažete jej konce (šnúrka musí byť v trubici dosť napevno), pavúčik bude po trubici loziť hore – dole: ako v pesničke po odkvape. Stačí, že dieťa poťahuje šnúrku na spodku, a pavúčik na šnúrke vychádza dohora.