07nov
2010
1

Jedlo na hranie

Aj naši malí chlopi radi varia. Najradšej naozaj, keď sa môžu prplať v ceste alebo si ukladať na pizzu, čo ľúbia. Ale v detskej izbe tiež využijú rôzne potreby na varenie. Odradená množstvom doplnkov do kuchynky z nekvalitného plastu (a pri drevených cenou) som zavelila, že potraviny si vyrobíme sami. (Nejaké tie drevené vraj prinesie Ježiško, sľúbil…)
Niektoré sme vyrobili z tvrdnúcej plastelíny (rovnako by poslúžil modurit či slané cesto). Syn z plastelíny najradšej kuchtí pizzu, koláče – záviny a špagety.
Ďalšiu zeleninu a ovocie som vyšila na babkinom dokonalom stroji. Zo spodnej strany je suchý zips a vo vnútri výstuž vystrihnutá zo starej podložky pod počítačovú myš.

Mno, viem, žiadna svetoborná novinka, skôr pre pripomenutie. Menšie deti sa vyhrajú s hotovými výrobkami, tie väčšie bude viac baviť samotné vyrábanie.

Comment (1)

  • Zuzana

    Pomaličky sa už aj my dostávame do fázy hry „akože“ a tento týždeň prvýkrat anetka nemala chuť plastelínu ochutnať… mám kdesi odfotené rôzne nápady, čo sa dá vyrobiť na „akože papanie“ …pohľadám pre inšpiráciu 🙂