12nov
2010
5

Návleky na nôžky

Príjemný jesenný deň, s manželom sme šlapali v tričkách na Svišťovku. Keď sme však jeden a polročného syna zložili na oddych z turistického nosiča, zdúpnela som. Hoci naobliekaný ako cibuliak, nôžky ľadové. Našťastie neprechladol, ale doma som hneď potom ušila návleky na nohy. Alebo – ako sme tomu hovorievali u nás – štucne.

Na vrch sa hodí nejaká neprefúkavá látka, napríklad šušťák. Dovnútra niečo teplé – kožušinka, flis. Ja som mala zvyšky zo starého kabáta.

Myslela som na to, aby sa jednoducho a rýchlo obliekali, aby ich neprefúklo zo žiadnej strany a aby boli veľkosťou univerzálne (pokiaľ dieťa unesieme – čiže tak do troch rokov).

 • Navrchu aj naspodku sú tunely na gumu. Hore som prádlovú gumu (cca 30 centimetrovú) prišila napevno. Dole je okrúhla guma so zdrhovadlom na stiahnutie – ako býva napríklad na vetrovkách.
 • Zips (30 cm) som schválne prišila naopak – aby sa zapínal smerom zhora dole. Nebude sa pri pohybe roztvárať a ľahšie sa budú obliekať.
 • Časť zipsu bez bežca som neprišila na kraj, ale pár centimetrov od neho. Bude pod ním teplejšie.

Strih a približné rozmery si môžete pozrieť na fotkách:
5 komentárov

 • Zuzana

  🙂 šikovné návleky sa ti podarili 🙂
  …moja (teda presnejšie mojej maminy) zrýchlená verzia štucní pre krátke trasy v nosiči, v bugine, či pri jazde na motorke – keď sa nohavice vytiahnu vyššie a medzi nimi a topánočkami vykúka len pančucha… odstrihla som z mojich prstových ponožiek prsty a štucne boli hotové raz dva (…mám celkom pestrú zásobu – mala som také intenzívne ponožkovoveselé obdobie 🙂 ) … ocenila som ich na jar, keď bolo také premenlivé počasie, keď slniečko vykuklo a pripomínalo, že už čoskoro bude leto….dajú sa stiahnuť raz dva aj cez topánku – netreba dieťatko vyzúvať… a keď sa mi zdá, že je chladnejšie, ako som očakávala, vytiahnem ich na celé nôžky akoby druhé pančuchy…

 • Adela

  Ahoj, Ivka, to je super nápad, v nedelu sme isli na Zamku a malemu Andrejkovi by sa v nosici tiez nieco take zislo na nozicky, budem sa inspirovat. PS: Toto je nadherna webka, si velmi kreativna, uzasne:). Pozdravujem. Ada (mamka Martinka a Andrejka a kamaratka Zuzky a Anetky).

  • Yfča

   Ahoj Aďka, ďakujem! Keby si dačo ušila, pošli foto, poteší. 🙂

 • Blanka

  Parádní návleky Yfčo!!! Myslím, že to řeší spousta mamin. Naši známí objevili v sekáči celé jakoby velké kalhoty do nosičky, které měly vysoký pas (aby netáhlo ani na záda) a na šlapky byly akorát tak velké, aby se tam vešlo dítko i v botech. Bylo to praktické zvláště pro chodícího caparta 🙂 Kalhoty zůstaly v nosičce a dítě se tam nasunulo. Jednoduché a praktické.

 • Vladka

  Jej Yfča, tie su super. Aj mne by sa take niečo zišlo. Stále mi býva zima na nohy 🙂