27apr
2012
5

Pirátske narodeniny

Na začiatok malé vysvetlenie – dva týždne pred narodeninami som strávila v nemocnici, takže som tam mala plno času všetko premyslieť a nachystať. Bola som tam síce za podivína – so všetkými farbičkami, papiermi, nožnicami, laminovačkou. Ale aj mne dobre padlo cielene zamestnať mozog niečím pozitívnym.

Chlapci v poslednom období žijú hľadaním pokladov. Voľba bola teda jasná – piráti. Ráno po zobudení dostali pásikavé tričká, pirátske čiapky a pozvanie na raňajky pod vodopádom.

Vo vodopáde lovili ryby. Vybrali tie, ktoré boli celkom rovnaké dvojičky, obrali im šupinky a získali tak 6 písmen: O, A, A, V, L, P. Na povale ich čakala loď vyrobená z kartónov.

Rybky im ostanú na hranie – dajú sa chytať na udicu, cez dierky môžu prevliekať šnúrky a vyšívať vzory, priväzovať šupinky.

Dostali zoznamy, čo budú potrebovať na plavbu, zbalili sa (obľúbená takmer-každodenná činnosť) a nalodili sa. Moja predstava bola, že si loď vyzdobia, namaľujú, vyrobia vlajku… ale na to samozrejme nebol čas :-).

 

Hľadali značky na dlážke (farebná lepiaca páska nalepená do pravého uhla), na ktoré mali zakotviť provu lode. Keď sa z tohto miesta dobre porozhliadali po okolí, mohli zbadať papierové dukátiky s písmenkami. Dôležité bolo vybrať si len tie správne podľa vzoru na okraji. Z piatich písmen poskladali názov ďalšej skríše v dome. Tam si už našli prvé darčeky.

Ďalšia úloha znela – písmená získať len od chobotníc, ktoré majú presne 5 chápadiel. Nedať sa pomýliť ostatnými. Táto indícia ich zaviedla k tortám – už tradične majú každý svoju :-). Pravá narodeninová desiata.

Ďalšie darčeky čakali vonku, najprv však bolo treba získať písmená k indícii. Ukrývali ich mušle perlorodky a tentokrát bolo treba dávať pozor na farby. Len čierne písmená – ale farby plietli aj na okrajoch mušiel, aj mušle samotné boli každá inej farby.

Vonku jazda na novej kolobežke a hľadanie darčeka, ktorý treba aj vykopať – až tak je to predsa ten pravý poklad. Tentokrát len celkom jednoduché sledovanie šípiek na chodníku.

V poslednom darčeku – kapsičkách na odrážadlá – bol schovaný ešte lístok na poobedňajší výlet.

 

5 komentárov

 • ivka

  fantasticke, uz sa tesim ako sa aj my s detmi zahrame :)))
  dakujem za predpripravu.
  lod posles postou?
  PS: tvojim drobcom vsetko naj k narodeninam
  ivka

 • Yfča

  Vdaka, odkazem 🙂 Po loď sa musíte zastaviť osobne, chi.

 • Dada

  Ahoj Ivka, no ty si kuzelniiiik 🙂 naadherna oslava,viem si predstavit tie rozziarene ocka 🙂 jednoducho si UZASNA 🙂 gratulujem oslavencom k narodeninkam a aj k tomu, ze maju najkreativnejsiu a najskvelejsiu maminu :-))) krasne slnieckove dnicky vam zelam d.

 • Ľubica

  až dnes som si to komplet prečítala – zase žasenm …ááách jo

 • Tatiana

  Úžasná hra a skvelé nápady =) ďakujem za inšpiráciu!