27okt
2010
0

Poprad pre deti

Kam s deťmi v Poprade a blízkom okolí? Detské ihriská, múzeá, prechádzky a výlety vhodné pre rodiny s malými deťmi.

Príroda

Okolie Popradu je ako stvorené na nekonečné prechádzky lesmi a lúkami. Pre malé deti sú však istotne najzaujímavejším cieľom zvieratká.
Diviaky a muflóny môžu obdivovať v zvieracej obore smerom na Spišské Bystré. Koníky na sídlisku Juh. Pri nich je aj bufet, lúka a staré drevené ihrisko. V Kvetnici na jazierku a na rieke Poprad môžu kŕmiť kačky.
Pri hoteli Hubert v Gerlachove je celá miniZOO. Kone, poníky, psy, kozy, zajace, prasiatka, pávy, bažanty, kačky… Okrem toho tu nájdete napríklad aj minigolf, kryté tenisové kurty a vnútorný bazén s morskou vodou.


Pozri Poprad – kam s deťmi na väčšej mape.

Ihriská

S ihriskami to v Poprade moc slávne nie je.
Vari najlepšie je vo dvore pizzerie Utopie. Je na ňom veľká preliezka – loď so šmýkačkou, pieskovisko s hračkami, kolotoč, hojdačky, malá trampolína. Okrem toho pripravujú pre deti aj príležitostné akcie, pri ktorých si môžu samé upiecť vlastnú pizzu.
Fajné, hoci neveľké, je na sídlisku Západ. Väčšie deti sa zabavia na veľkej lanovej preliezačke, pre menšie sú tu netradičné hojdačky, šmýkačka a drevená kľukatá cestička okolo pieskoviska.
Pekný výlet sa dá urobiť aj na ihrisko do Svitu. Po bicyklovaní či korčulovaní popri rieke Poprad sa môžete občerstviť v bufete, pri ktorom sú pre deti postavené trampolíny, niekoľko šmýkačiek z veľkej preliezky, pieskovisko.
Krásne veľké ihrisko je v areáli liečebného ústavu v Dolnom Smokovci. Ak idete s deťmi na vyšetrenie, určite ho nevynechajte.
Vo vnútri sa deti môžu pohrať v materskom centre Bambino a v detskom kútiku v obchodnom centre MAX.
Ostatné ihriská zaznačené na mape sú zväčšia len viac či menej poopravované staré klasiky.

Mapa popradských ihrísk.

Kultúra

Takmer každý víkend sa koná divadelné predstavenie pre deti v Dome Kultúry a v OC MAX. Okrem toho môžete vyskúšať galériu Elektráreň a Podtatranské múzeum. Ale úprimne – málokedy je tam niečo, čo by bolo pútavé i pre malé deti.