09jún
2010
2

Prvá spoločenská hra

So synom sme si túto jednoduchú hru vymysleli, keď mal asi dva roky. Bola to prvá hra s pravidlami, ktorú zvládol. A baví ho dodnes.

  1. Vyrobte si obrázkovú kocku. Z tvrdého papiera, z dreva (starú kocku zo stavebnice nanovo namaľujte, oblepte papierom, alebo len nalepte nálepky na boky), či z penového puzzle. Obrázky na kocke musia zastupovať reálne hračky, ktoré máte doma. My máme v obľube dopravné prostriedky, ale môžu to byť napríklad aj zvieratká, časti oblečenia pre bábiky, postavičky z kindervajíčok apod.
  2. Vyrobte si hrací plán. (Ak mu venujete viac pozornosti ako ja, využijete ho istotne aj na iné hry :-).) Podstatné je, aby mal štart, cieľ a medzitým maximálne 6-7 políčok. Máloktoré z dvoj-trojročných detí sa dokáže na jednu hru sústrediť dlhšie. A ide predsa o to, aby ich to bavilo.
  3. Hra môže začať. Patrí k nej už aj to, že dieťa samotné pohľadá jednotlivé predmety zobrazené na kocke a postaví ich na štart. Dobré je, keď má na výber a musí sa rozhodnúť, ktoré z jeho autíčok (psíkov, hrnčekov…) bude súťažiť. Tieto hračky potom pretekajú, ktorá bude prvá v cieli. Dieťa hádže kockou a príslušnú vec posunie vždy o jedno políčko.

2 komentáre

  • Zuzana

    …tak toto mám na zozname, čo chcem urobiť v najbližšom čase a veľmi sa na to teším 🙂 určite bude zábava 🙂