05okt
2010
1

Rukavice

Bez odrážadla first-bike, trojkolky či kolobežky ani na krok. Lenže takto na jeseň (a na jar) má môj synátor okamžite ruky ako cencúle. Ale ani na zimné rukavice to ešte nie je…

Minulý rok som mu ušila „cyklistické“ rukavice – bez prstov. Nemali dlhé trvanie, raz-dva boli stratené. A tak som tento rok vybrala dve mikiny, na ktoré som mu tieto „rukavice“ prišila.Okrem výhody hlavnej – že zahrejú – majú aj zopár vedľajších. Nestratia sa v škôlke, ľahko sa obliekajú – všuchne do nich rovno z rukáva, rukávy sa mu nevyhrnú, keď si oblieka bundu (inak počúvam lamentácie, že si ich zabudol chytiť).

Postup je veľmi jednoduchý, sú rýchlo hotové. Rozmery uvádzam pre 3-5 ročné dieťa.

Z úpletu vystrihneme dva obdĺžniky cca 17x21cm. Pozor na to, aby úplet pružil – dal sa naťahovať v smere kratšej strany. Inak by sa rukavice ťažko obliekali a tlačili by. Preložíme na polovicu podľa obrázka, zošijeme kraj. Vznikne tunel, ktorý začneme prevracať akoby naruby, ale skončíme v polovičke.  Naproti švom vystrihneme dieru pre palec – cca 2cm od spodného ohybu, približne 2,5-3cm dlhú. Obšijeme. Ak máte na stroji program na gombíkové dierky, môžete namiesto strihania a obšívania použiť ten. Potom už len hotové rukavičky prišijeme na mikinu  – zvnútra, v miestach, kde je prišitý aj patent rukáva.

Comment (1)

  • Zuzana

    🙂 to ma pobavilo 🙂