03feb
2014
1

Sčítanie „pod seba“ s prechodom cez desiatku

Alebo hľadanie pokladu trochu inak.

Keď sme si už ozrejmili sčítanie veľkých čísel s prechodom cez desiatku pomocou montessori zlatého perlového materiálu, bolo načim aj trochu precvičovať. Už vidím ten otrávený ksicht, keby som mu dala papier s príkladmi! Ale hľadať poklad – hoci len drobnosť? To bol ochotný dokonca aj v nedeľu! 🙂

Ako na to? Stiahnite si zadarmo v našom obchodíku kartičky s príkladmi:

scitanie pod seba

Vystrihnite kartičky s príkladmi. Vyberte si z nich tie, ktoré vám vyhovujú – tzn. ktoré predmety sa vo vašom okolí nachádzajú. (Ak aktivitu robíte v triede, asi tam nebudete mať „forks“ – vidličky, doma sa dá nájsť pravdepodobne všetko – books=knihy (na poličke), forks=vidličky (v šuplíku), clock=hodiny, socks=ponožky (v šuplíku), door=dvere, cars=hračkárske autíčka, sofa=pohovka, lock= zámok (na dverách), black=niečo čierne.)

Usporiadajte si vybraté kartičky podľa poradia, v akom chcete, aby dieťa počítalo, resp. hľadalo ďalšie odkazy. Prvú nechajte dieťaťu pripravenú na stole, druhú umiestnite podľa výsledku na prvej. (Ak napríklad na prvej vyjde „socks“, dajte druhú do šuplíka s ponožkami.) Tretiu umiestnite podľa výsledku z druhej atď. Na posledné miesto dajte nejakú drobnú odmenu.

Pri umiestňovaní kartičiek nezabudnite odstrihnúť rozlúštený výsledok na boku! Ten je len pre vás, aby sa vám kartičky ľahšie umiestňovali, dieťa ho musí rozlúštiť samé.

Dieťaťu dajte s prvou kartičkou aj kódovaciu tabuľku. A ide sa na to! …ešte aj angličtinu sme si precvičili.

Comment (1)

  • Dasa

    Vyzera to uzasne a perfektne premyslene! Aj ja by som sa pustila do hladania 🙂