07dec
2011
0

6. Santa Claus

Zahrajte sa na SANTA CLAUSa: „Ring the BELL!“ a odnieste sme do domčekov PRESENTS (hoci prázdne škatuľky od čaju). Naučiíme sa aj ďalšiu farbu – GREENSpomenúť môžete aj ORANGE a PINK, ale to len tak na okraj.

Zahrajte sa spolu s deťmi:

  • Jednu škatuľku si vyzdobte ako darček. Dajte dieťaťu na výber hračky, ktoré už dokáže pomenovať. Jednu nech vyberie, vloží do škatuľky a prinesie vám: „a present for you!“ Vy si darček rozbaľte: „uau, it´s a toy-train (ball, car, dog…)!“. Potom si úlohy vymeňte.
  • Nalaďte sa na vianoce pesničkou we wish you a merry christmass, to isté aj v inej verzii (Ktorá sa vám páči viac? Našli ste nejakú lepšiu?) a rozprávkou Peppa´s christmass.
  • Skúste vianočné vymaľovávanky na počítači. Ukážte dieťaťu, ako sa pracuje s myšou, a nechajte ho vymaľovávať. Spočiatku seďte pri ňom a len pomenovávajte v angličtine farbu, ktorú si zvolí. Neskôr môže skúsiť vymaľovávať podľa vašich inštrukcií. Napríklad: „The tree is green.“ (Ale môžete použiť naschvál aj nesprávnu, neočakávanú farbu – „The tree is red.“) „The balls are blue.“ Keď dieťa nepozná slovíčko, alebo nevie zareagovať, pokojne mu na obrázku ukážte, o čom hovoríte. Sústreďte sa na farby.