27aug
2013
0
Featured

Ste tu prvý krát?

Volám sa Ivana Korytková. Môžete ma poznať aj pod dievčenským menom Stohlová, či pod prezývkou Yfča. Tento blog píšem od marca 2010. Inšpiráciou sú mi dvaja synovia a ako postupne rastú, menia sa aj prevažujúce témy. Počet článkov už presiahol 300-vku, nuž dovoľte, nech vás upozorním na tie NAJ.

Zaujímate sa o školstvo?

Radi sa posťažujete, prípadne hašteríte o tom, ako by to malo fungovať a nefunguje? Pridajte sa v článkoch o škôlkach, o tom, že škola zabíja zvedavosť, o profesionálnej deformácii pedagógov. Obľúbená téma na pohádanie sa je určite aj homeschooling. Ak ste pedagóg, nedajte sa uraziť predošlými článkami (ja som tiež učiteľka s milión chybami :-)) a podeľte sa so svojimi názormi: ako učíte cudzí jazyk, či ako využívate problémové vyučovanie. Inšpiráciu na vyučovacie hodiny nájdete podľa jednotlivých predmetov alebo ročníkov.

Máte doma bábätko?

Mojou srdcovou záležitosťou sú články o nosení. Dala som si na nich obzvlášť záležať a myslím, že odpovedia na všetky otázky k tejto téme. Čo sa týka výchovy detí v rodine, veľmi ma oslovila Jean Liedloffová knihou Koncept Kontinua a psychológ Garry Landreth.

Hľadáte vhodnú hračku, hru?

Vyberte si z ponuky originálnych handmade textilných výrobkov, inšpirujte sa našimi obľúbenými hračkami aj nehračkami, alebo si rôzne nápadité hračky a pomôcky vyrobte sami.

 Potrebujete zabaviť deti?

Chystáte sa na dovolenku, pripravujete detský letný tábor, školu v prírode, alebo vám skrátka vlastné deti doma prerastajú cez hlavu? Nájdite si vhodnú aktivitu pre deti v hlavnom menu.

U nás patria k najobľúbenejším napríklad: „autoumyváreň„, dolovanie pokladu z ľadu, stavanie lesných domčekov, vystreľovacie lietadielka, guľkodráha v pieskovisku, plastelína, pri kúpaní vrtiaca sa fľaša a testovanie pľúc, vonku kreslenie dopravného ihriska, doma sme dlho prekračovali naťahané šnúry pre lanovku, nedávno ohlásila renesanciu vlastnoručne vyrobená gumipuška, po lete sa už nevieme dočkať, kedy bude večer dostatočná tma na hranie, nudu – keď treba na niečo čakať – si zaháňame vtipnými bleskovkami. Najmä mladší si užíva rôzne hry so senzorickým materiálom. Zo všetkého najradšej však obaja hľadajú poklady, ak nie je žiaden prichystaný, pozbierajú čokoľvek, čo sa nájde na ceste. No a nesmiem vynechať, že nás doma veľkých i malých drží v hrsti LEGO mánia.

Kontakt: info@elefantino.sk