21aug
2014
0

Strigin hrad

Spoločenská hra s násobilkou. Počítanie je zaradené veľmi nevtieravo, podľa mojich skúseností hra deti veľmi baví, počnúc žiakmi v mojich bývalých triedach, končiac mojimi vlastnýmio deťmi.

Libreto hry:

„Už tri dni som na ceste od kráľa Vojnomíra. Obyčajne zachraňujem princezny zo spárov drakov či nesmrteľných  kostejov, ale súčasná úloha ma oslovila svojou delikátnosťou. Kráľova dcéra Milada je uväznená na hrade šialenej matematickej vedkyne Sylwayne. Mnohí sa už pokúsili dobyť hrad strigy Silwayne, no neúspešne. Teraz som na rade ja.“

Vladyka Svantomir 

Hráči alla rytieri majú za úlohu oslobodiť princeznú zakliatu na žabu. Na to, aby sa dostali cez čarami zamknuté hradné brány, budú musieť násobiť čísla hodené na kockách. V komnatách ich čakajú rôzne nástrahy. Výsledok hry do veľkej miery ovplyvňuje náhoda, ale môžete jej pomôcť správnym rozhodovaním sa.

Strigin hrad si zahrajú 2-4 hráči. Budete k nej potrebovať panáčikov z nejakej inej hry a dve klasické kocky.

Hrací plán, kartičky a pravidlá si môžete stiahnuť v našom obchodíku.

  • Hrací plán je pre jednoduchšiu tlač rozdelený na štyri časti. Ak máte možnosť tlačiť na formát A2, môžete si stiahnuť aj ten. Po vytlačení plán najprv presne orežte, aby vám jednotlivé časti pasovali k sebe. Odporúčam buď nalepiť na pevnejší kartón, alebo zalaminovať.
  • Kartičky treba vytlačit obojstranne (pozor na správnu orientáciu papiera), zalaminovať a nastrihať. Peniaze môžete prípadne vystrihovať aj na krúžky.
  • Pravidlá je najlepšie vytlačiť (alebo nalepiť) na zadnú stranu hracieho plánu – nebudú sa vám strácať.

Pri hre sa občas (veľmi zriedkavo) stane, že sa dostanete do neriešiteľnej situácie. Napríklad sa na kartičke v komnate vo veži objaví strážnik, ktorému rytier odchádzajúcii z väzenia nemá čím zaplatiť. Vtedy jednoducho odstáňte tú jednu kartičku z hry a hrajte ďalej s prázdnou komnatou.

Prajem vám veľa zábavy s násobilkou!