14apr
2010
0
Top 10 hračiek našej detskej izby

Top 10 hračiek našej detskej izby

Zoznam najobľúbenejších hračiek môjho takmer 4 ročného syna. Ak ešte len zakladáte detskú izbu, vrelo odporúčam, aby ste sa inšpirovali.

  1. Obyčajné autá a autíčka, tzv. angličáky. Tie sú u nás prevetrávané každý deň. Zrejme aj vďaka tomu tie, čo nie sú dostatočne kvalitné, majú veľmi krátky polčas rozpadu. Naša obľúbená značka je Siku.
  2. Koberec s cestičkami, s mestečkom.
  3. Farbičky a modelovacia hmota. A pravdaže všetko, čo k tomu patrí. Papiere, štetce, farby, nožnice, lepidlá, vykrajovátka, valček, pučítko na cesnak…
  4. Obyčajné drevené „kocky“. Kocky v uvodzovkách, lebo v skutočnosti sú to rôzne tvary. Slúžia nám nielen na stavanie mestečiek a bludísk, ale aj ako pomocný materiál, keď treba niečo podoprieť, či prevážať nákladným vlakom. Keby sme nemali zásoby ešte z našich detských čias, určite by som neodolala značke Haba.
  5. Lego duplo. Autá, panáčikovia, zvieratká, stromy, kvety, nábytok, domčeky, ihrisko, tobogany, toolo… Máme ho nepreberné množstvo. Je to úžasne vďačná hračka. Nezničiteľná, ľahko udržiavateľná, nesmierne variabilná. A deti baví dlho – predlho. Aj naše návštevy – školáci sa vyhrajú.
  6. Koľajnice a vláčik. My máme lego duplo sety. Ale rovnako by ho bavila aj akákoľvek iná kvalitná značka.
  7. C-éčka. Tie sme znovuobjavili hlavne ako ideálny „stavebný“ materiál na nakladanie na bager, domiešavač a náklaďáky. Teraz ich už syn dokáže aj spájať a rozpájať, tak sa otvorili nové možnosti. Skladá z nich rôzne plošné vzory – garáže, domy, cesty. A samozrejme náhrdelníky a náramky pre ženskú časť domácnosti.
  8. Poschodová garáž s rôznymi doplnkami pre autá. Čerpacia stanica, umyváreň, parkoviská, opravovňa. My máme Wader a ku garáži sme dokúpili aj cesty s mostom a značkami.
  9. Lopty, loptičky, guľky a guľôčky. Na hádzanie, kopanie, gúľanie, ale najmä spúšťanie po všelijakých dráhach od výmyslu sveta.
  10. Maňušky a bábky.

Najprv som medzi top 10 hračiek zaradila aj knihy, ale potom som sa rozhodla, že by si zaslúžili zvláštnu kategóriu. Máme ich neúrekom. Väčšina z nich mala svoje obdobie, keď bola čítaná stále dookola. Ale o nich niekedy nabudúce.

Podobné zoznamy sa určite budú líšiť s vekom a pohlavím detí. Istotne mi však dáte za pravdu, že tie NAJ hračky sú zväčša tie ideovo najstaršie. Tie, čo sa s nimi hrávali aj naši starí rodičia.