16júl
2012
1
Zábavka s mincami

Zábavka s mincami

Mince má poruke človek skoro vždy. Využili ste ich niekedy na skrátenie dlhej chvíle?

  • Dvihnite jednu ruku tak, akoby ste si chytali ucho, ale dlaň otočte smerom dohora. Na lakeť si položte mincu. Prudko švihnite lakťom smerom dole a zároveň sa snažte mincu chytiť do dlane tej istej ruky. Ak chcete hrať súťažne, vypadne vždy ten, komu sa to nepodarí a ostatní pokračujú s dvomi mincami položenými na sebe. Postupne pridávajú po jednej minci.
  • Položte na zem plastový pohárik (alebo plechovku, kelímok) otočený na bok. V určitej vzdialenosti od neho urobte štartovnú čiaru. Hráči sa snažia hodiť mincou tak, aby sa zakotúľala až dovnútra pohárika.
  • Popri hre môžete mince aj preskúmať. Dokázali by ste spočítať poslepiačky, koľko máte eur? Okrem veľkosti si všimnite rôzne znaky na okrajoch mincí (hrana, po ktorej sa minca kotúľa) – pomáhajú nevidiacim rozpoznávať ich hodnotu.

Comment (1)

  • Zuzana

    …pri prečítaní názvu ma napadla jedna aktivitka s mincami…potrebujeme vedro plne vody, v ňom postavený sklenený pohár, hráč sa postaví k vedru s rukou vystretou pred sebou nad vedrom a púšťa drobnú mincu (1,2,5 centovku) … trafí do pohára? … dá sa hrať ako súťaž, dohodne sa koľko majú hráči pokusov… ja som to hrala ešte s desaťhaliernikmi, ale myslím, že aj s centami by to malo ísť v pohode…zajtra to skúsime 🙂