03jún
2010
6

Montessori pomôcky

Našla som skvelú stránku s množstvom inšpirácie na činnosti s deťmi – predškolákmi: www.montessori-doma.sk. Hneď sme si odtiaľ povyrábali ďalšie pomôcky na čítanie k tým, čo už doma máme. Oneskorene mi napadlo, že vejáre by sa dali vyrábať aj z lekárskych paličiek na pozeranie do úst – dajú sa kúpiť lacno v zdravotníckych potrebách. Akurát by bolo potrebné prevŕtať ich na konci a spojiť vhodným šraubom. Isto by sa s nimi lepšie narábalo a boli by trvácnejšie. Tiež by nebola potrebná laminovačka a materiál je prírodný – veľké plus.

Postupne budem pridávať články s ďalšími námetmi na Montessori aktivity a štýl výchovnej práce.

 

6 komentárov

 • Zuzana

  …super a videla som to u vás aj v praxi 🙂 dufko je šikovník veliký 🙂

 • Iva Motyl

  My sme si podla tejto stranky zasa vyrobili zvukove pexeso z obalov od kinderiek a rozlicnych potravin / ryza, cicer, kuskus, cierne korenie, sol atd./ a pekne sme sa vyhrali. Akurat tych dvojic nesmie byt privela lebo potom uz je to hladanie podla sluchu prilis dlhe. Ale obsah kinderiek sa da povymienat, aby sa dosiahli nove zvuky alebo pripadne aj vone 🙂

 • Iva Motyl

  Aha, som si vsimla az teraz, ze o tejto istej hre pise ina mamina na inom mieste, pardon 🙂

 • Zuzana

  Dobrý deň,
  úžasné. Môžem sa opýtať odkiaľ ste mali tie pomôcky?
  Ďakujem za info.
  S pozdravom
  Zuzana

  • Yfča

   Vďaka,
   vyrobila som ich sama, podľa tej stránky, ako je link v článku. Je to síce časovo dosť náročné, ale inak celkom jednoduché – napísať v počítači, obrázky z internetu, vytlačiť, zalaminovať, nastrihať a zopnúť. Keď sa preklikáte stránkou montessori-doma, nájdete aj podrobnejší návod, tuším.