03máj
2011
5

Písmenká – postavičky

Pred pár rôčkami sme dostali od kamarátky Zuzky nádherné menovky pre chlapcov. Ako to už ona vie, boli rozkošné a pedantne vyrobené z papiera. Hneď putovali na dvere do detskej izby. Keď Stanko povyrástol a konečne na ne dočiahol, sem-tam si jednu odlepil a behal s ňou, sem-tam sa mu nepodarilo a ukoristil len nôžku, či rúčku. Naprávala som ich, kým sa dalo. Napokon som sa pokúsila naprogramovať ich do babkinho pekelného vyšívacieho stroja a celkom to vyšlo. Iba keď ich mám vedľa seba – tie pôvodné a tie nové, vyšívané – stále smútim za papierovými.

„Idú traja králi nočnou tmou, milióny hviezd, len jedna práve nad hlavou, ňou  nechali sa viesť…“ Jeden pre DufKa, jeden StanKovi a jeden pre AnetKu…

Viem ich urobiť ako nášivky – na mikinu či vankúšik, ako magnetky na pripnutie na chladničku, tabuľu či zárubňu alebo len na zavesenie ako dekoráciu napríklad na dvere. Deti sa s nimi ľahko naučia poznávať písmenká, lebo mená postavičiek sa vždy začínajú na dané písmeno. Sú odolné na manipuláciu detskými rúčkami i na obžužlávanie tými najmenšími :-). Keďže sú prevažne bavlnené, ľahko sa operú. Vnútri je vatelín, nožičky a ručičky sú z koženky.

Kontakt: info@elefantino.sk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

zebra zabka vranka tucniak namornik myska magnet macko lienka krava kralkocurjezibabkaindian eskimakduchanjel v kvetoch 

 

5 komentárov

 • Zuzana

  Jeejda, to si krásne nafotila…veru tieto látkové majú širšie využitie a sú trvácnejšie…aj anetka si dokáže s nimi vymyslieť všelijaké hry…a mikinka s anjelikom je naša obľúbená (aj keď sa oblieka cez hlavu 🙂 )
  …každá učiteľka prvého ročníka by sa vytešila z takej abecedy a dali by sa k tomu vymylieť aj rozprávky, ku každému písmenku, postavičke…

 • Iva Motyl

  Jeeej Yfci,

  je to nadherny napad, velmi by nas potesila takato prekrasna abeceda, mozno aj magnetkova, mozme si jednu objednat?

  • Yfča

   Ahojky, no jasne, zacinam vyrabat 🙂

 • Honza

  Ahojky, ty jsi ta Yfča z yfca.bloguje.cz?

  • Admin

   Nie, ja si blogujem len tu 🙂