13okt
2012
5

FUNTANO

Máte už doma FUNTANO? Originálna kartičková hra, ktorá podnieti tvorivosť a zabaví deti i dospelých. Ak ho už máte, tu je pre vás ďalšia, deviata hra:

Základné pravidlá (treba ich dodržiavať pri všetkých hrách):

Na každej kartičke je obrázok. Kartička má štyri okraje. Obrázok sa okraja kartičky dotýka na 1,2 alebo troch miestach (ďalej „dotykové body“, „db“). Prípadne ku okraju kartičky vôbec nesiaha – vtedy hovoríme o 0 db. Kartičky sa pri hrách ukladajú k sebe a vytvárajú väčšie obrazce podľa nasledujúcich pravidiel:

 • Kartičky sa k sebe ukladajú vždy celou stranou – nesmú sa pripojiť len rohom
 • Dotykové body na všetkých susediacich okrajom kartičiek musia na seba nadväzovať – vedľa seba sa ukladajú len kartičky s rovnakým počtom db.

Hra „Príšerka

Ako základ si zvoľte jednu z kartičiek, ktorá nemá na žiadnej strane 0 dotykových bodov a umiestnite ju uprostred hracej plochy. Rozdajte každému hráčovi po 7 kartičiek, ostatné odložte mimo hru. V tejto hre sa kartičky môžu prikladať len na miesta, kde obrázok nadväzuje spojitou čiarou priamo na začiatočný obrázok – vytvára sa jedna rozrastená príšerka. Hráči si kartičky držia na ruke. Kto je na rade, jednu k príšerke pridá. Keď mu žiadna nepasuje, vynechá ťah. Hra končí, keď už nikto nemôže pridať žiadnu kartičku. Vyhráva hráč, ktorý sa prvý zbavil všetkých kartičiek, alebo ktorému ich na ruke ostalo najmenej.

 

5 komentárov

 • Simoneta

  pekny den,mate este tuto hru? chcela by som si ju zakupit:-) simoneta

  • Yfča

   Ano, nech sa paci. Udaje vam napisem mailom.

 • Věra

  Bylo by možné i přes tyto stránky objednat FUNTANO, FUNTANO NA DRUHÚ a příšerky? Bylo by to do Česka, je možno platbu přes účet?

  • Yfča

   Pravdaže, konkretne mailom.

 • Katarína

  Dobry den, mozete mi prosim poslat informácie o moznosti objednat si Vasu hru? Dakujem 🙂