28feb
2012
1

Týždenný rozvrh

Nenávidím otázku „Čo budeme robiť zajtra?“. Nebývalo to tak, ale keď ju počujem desiaty krát za deň, položenú úplne bezmyšlienkovite, to už mám nervy v kýbli. Teraz si však sypem popol na hlavu, že som sa nikdy nezamyslela nad tým, čo všetko sa za ňou skrýva. Syn dosť skoro vedel správne používať minulý a budúci času, pomenovať dni v týždni a vôbec orientovať sa v čase. Preto sa mi nezdalo potrebné mu to nejak názorne zobrazovať. Ale chyba lávky, koliesko s rozvrhom, ktoré sme odkukali na návšteve (vďaka, Žofka!!!) má veľký úspech.

Koliesko s dňami som šraubkou pripevnila k pevnému kartónu tak, aby sa ním dalo krútiť. Ráno si vždy nastavíme, aký je dnes deň. Plánované aktivity máme znázornené na štipcoch (angličtina, návšteva, lyžovanie, plaváreň, chata…) a premieňame ich podľa aktuálnych plánov.

Comment (1)

  • Fiula

    Jejo, super napad, neviem, ci by uz Galiak chapal, ale ked kazde rano hned bezi starka, starka a ja jej vysvetlujem, kolko razy este bude spat, kym pojdeme starkej, mozno by sa zase nieco nove naucila :))