21apr
2010
0
Deti a počítač

Deti a počítač

Nechcem tu rozoberať či áno, alebo nie, prípadne ako často. Namiesto toho ponúkam odkazy na kvalitné online hry pre najmenších. Keď už, nech sa pri tom drobci aj niečo naučia. Rozvíjajú logické myslenie a priestorovú predstavivosť, pochytajú pár anglických slovíčok, zapoja fantáziu.

Naše obľúbené anglické pesničky: Boom Boogie – o zvieratkách, Gonna Build a House, Incy Wincy Spider – klasika o pavúčikovi, Wheels on the Bus – prvá, ktorú sa Dufko naučil, Woodpecker knocking – vtipná pesnička o ďatlovi. Veľký výber pesničiek nájdete na stránkach Kindersite a CBeebies.

Naše obľúbené hry: super-slyder, blox-forever, rickshaw-jam, Bob the builder, obrázková vkladačka. A tieto sú pre štvorročného ešte príliš náročné, ale bavia ho, keď mu pomáham: bloxorz, silversphere, railway, konnectors, dogville pipeline, raccon racing, hazardous rescue, spongebob, pinball, traffic slam, minigolf, dinoplanet, fluffy.

Stránky, na ktorých nájdete ďalšie jednoduché online hry, omaľovánky, či rozprávky: 2dplay, janoch.borec, rexík, learn4good, kindersite, cbeebies, toytheater, pbskidsbritishcouncil, funschool, lumosity.com.