14jan
2012
2

Vylepšený tobogan

Na jednu časť lego duplo toboganu som sekundovým lepidlom prilepila prísavku. Vďaka nej sa dá prichytiť na kachličky, ale aj sklenené dvere, zrkadlo, či chladničku. (Prísavku treba prilepiť na bok dielika, nie tam, kde je najviac zaoblený – tam dobre nedrží. Deťom ukážte, ako s ňou narábať – pri odliepaní chytať za prísavku, nie za toboganový dielik. Aby lepený spoj vydržal čo najdlhšie.) Využili sme ho v kúpeľni na prelievanie a v kuchyni na presýpanie.

Po čase môjmu staršiemu napadlo pripevniť tobogan na dno vane. Úžasná vec – skúšali, ktoré veci sa potopia a ktoré plávajú. Keď vložili do toboganu zospodu polystyrénovú loptičku, preplávala ním smerom dohora. Keď naraz pustili smerom zdola plávajúcu loptičku a smerom zhora potápajúcu sa loptičku, tie sa v tobogane pretláčali… Škoda, že nie je priesvitný.

 

2 komentáre

  • Jula

    A mama popoluska potom sosovicky a hrasky triedila… :)))

  • Yfča

    😀 To máme pšenicu (či dačo podobné), ktorú máme odloženú len na hranie. Občas dostanú aj šošovicu, alebo bôb, a podobne. Ale také sebatrýznenie, aby som im pomiešala dva druhy, to zatiaľ zdarne odmietam 🙂